Tunç Soyer’den flaş Urla hamlesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Urla'da CHP'li belediye meclis üyeleri düzenlediği toplantıda ilçedeki belediye hizmetlerinin İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürü Yener Kırmızı üzerinden yapılması kararlaştırıldı.

Tunç Soyer’den flaş Urla hamlesi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün sabah erken saatlerde Urla’ya geçerek CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur ve CHP’li belediye meclisi üyeleriyle bir araya geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Urla Şube Müdürlüğü binası 1′ inci kattaki sürpriz toplantıya basın mensupları alınmadı.

SOYER GERİ ADIM ATTI

Toplantıda, Urla’daki belediye hizmetlerinin bundan sonraki seyri ele alındı. Daha önce, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Burak Oğuz’un yerine, Urla Belediyesi için CHP’li meclis üyeleri arasından alternatif bir başkan seçileceğini açıklayan Soyer, bundan geri adım attı.

CHP’li üyelerin de talebi üzerine ‘sembolik bir başkan’ seçmek yerine Urla'daki çalışmaların İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürü Yener Kırmızı üzerinden yapılması, ihtiyaç duyulması halinde ise yanına siyasi bir ismin de verilmesinin gündeme geldiği öğrenildi.

CHP’li Burak Oğuz’un tutuklanması ve Urla Belediye Başkanlığı görevine Urla Kaymakamı Önder Can’ın vekaleten atanmasının ardından CHP’liler, Urla ESO Park’ta bir toplantı yapmıştı.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Orhan Sarıbal’ın yanı sıra çok sayıda milletvekili, CHP’li belediye başkanı, meclis üyesi, İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılmıştı.

Başkan Soyer, burada yaptığı konuşmada, Urla’da her ay CHP’li meclis üyeleriyle toplanıp belediye meclisini çalıştıracaklarını, hatta meclis üyelerinin içinden yeni bir başkan seçeceklerini açıklamıştı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News