Ankara Belediyesi’nde hayalet memure çıktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde geçmiş dönemdeki “bankamatikçi çalışanlar” ile ilgili soruşturma yapıldı. Soruşturmada "hayalet memure" ayrıntısı dikkat çekti.

Ankara Belediyesi’nde hayalet memure çıktı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Bilgi İşlem personeli olarak görünen Serpil Ö. adlı memure ile ilgili düzenlenen tutanakta, ”İşyerinde çalışır gözüktüğü ancak birimimizde kimse tarafından tanınmadığı, iş sorumluluğunu yerine getirmediği ve mesai saatlerinde de iş yerinde olmadığı anlaşılmış ve tutanak altına alınmıştır” denildi.

Serpil Ö.'ye “hayali görevlendirme” yaptığı öne sürülen personelle ilgili de tutanak tutuldu. Öte yandan Büyükşehir'de, eski Başkan Melih Gökçek döneminde işe alınan Moldova uyruklu kadının başkanlık konutunda “masöz'' olarak 3 bin 800 lira aylık maaşa bağlanması da tartışma konusu oldu.

Belediye müfettişlerince Antanova için düzenlenen tutanakta, “Ana Antanova isimli personelin 13.09.2012 tarihinde Anket A.Ş. bünyesinde SGK işe girişi yapılmıştır.15.02.2018 tarihinde kanuni hakları ödenerek iş akdi fesh edilmiştir” denildi.
 

Sözcü

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News