Halk TV satıldı mı?

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaptığı Halk TV’nin İngiltere’de yaşayan Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu’na 2 milyon dolara satıldığı öne sürüldü.

Halk TV satıldı mı?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Halk TV İngiltere’de yaşayan Türk iş insanı Cafer Mahiroğlu’na satıldığı iddia edilirken CHP’li bazı isimlerin de bu satışta aracılık yaptığı söylendi. Satışın yüzde 90 tamamlandığı iddia edilirken pazarlıkların hala sürdüğü söylendi.

Halk TV'nin satıldığı iddiası medya gündemine düşerken konuyla ilgili ilk açıklama Halk TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Serhan Asker'den geldi.

Odatv'nin haberine göre Asker, Halk TV'nin 2 milyon dolar bedelle, yaşantısını İngiltere'de sürdüren Türk iş insanı Cafer Mahiroğlu'na satıldığına dair iddialara “Yok öyle bir şey. Doğru değil” yanıtını verdi.

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas’ta doğdu, lise eğitiminin ardından çocuk yaşta İstanbul’a geldi. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980′ lerin sonunda geldiği İngiltere’ye giderek, konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı.

Daha önce çalıştığı konfeksiyon atölyesini satın alarak kendi işinin sahibi oldu. 1991 de çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini satın alarak Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco, Evans gibi seçkin markaların üreticisi konumuna geldi.

1983’te kurulan ve kısa sürede 350 mağazasıyla İngiltere’nin en köklü markalarından biri haline gelen Select, 2007’de mali krize girince Mahiroğlu, şirkete talip oldu ve satın aldı. Kısa sürede verimsiz mağazaları kapatarak kalkınma planları hazırladı.

Halen bünyesinde İngilterenin yanısıra, Türkiye, Romanya, Vietnam, Çin ve Hindistan’da yaklaşık 1500 ü Türk, 7 bine yakın çalışanı ile, üretim fabrikalan ve mağazalar zinciri ile iş hayatına devam ediyor.

 
 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News