Eski CNN Türk çalışanı Emin Çapa, programa gelen talimatı açıkladı

CNN Türk'ün eski çalışanı Emin Çapa, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun CNN Türk ekranlarında Ahmet Hakan'a konuk olduğu programın rejiye gelen bir talimatla erken bitirildiğini açıkladı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

YSK’nin İstanbul seçimleri ile ilgili verdiği iptal ve yeniden yapılması kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun CNN Türk’te dün akşam katıldığı ‘Tarafsız Bölge’ yayınının erken bitirilmesi tartışma yarattı. İmamoğlu, İBB’deki israf ve yolsuzluklarla ilgili açıklamalarda bulunurken programın reklam arasına sokulup, daha sonra da sonlandırılması üzerine bir iddiada gazeteci Emin Çapa’dan geldi.

 Çapa, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi. #SüreBitti (Böylece ayrıldığım kanalla ilgili konuşmama kuralımı 15 ay sonra ilk kez yıkmış oldum” diye yazdı.

Twitter’da #SüreBitti başlığı ile TT olan konuyla ilgili atılan çok sayıda mesajda da programın erken bitirilmesine tepki geldi.

Ekrem İmamoğlu, İBB’deki israf ve yolsuzluklarla ilgili açıklamalarda bulunurken program reklam arasına sokuldu, daha sonra da sonlandırıldı. Sunucu Ahmet Hakan’ın saat 23.30 sıralarında ‘zamanımız bitti’ demesinin ardından İmamoğlu’nun, “(Bitiş saati) 00.00 diye biliyordum” demesi dikkat çekmişti.

Ahmet Hakan'a sosyal medyada tepki yağmuru !Ahmet Hakan'a sosyal medyada tepki yağmuru !

İmamoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Savunacaksan çağır onla konuşayımİmamoğlu'ndan Ahmet Hakan'a: Savunacaksan çağır onla konuşayım

''Ekrem İmamoğlu'nun CNN Türk'te katıldığı program erken bitirildi''''Ekrem İmamoğlu'nun CNN Türk'te katıldığı program erken bitirildi''

İmamoğlu'ndan Erdoğan ve Yıldırım'a çok sert ''çaldılar'' yanıtıİmamoğlu'ndan Erdoğan ve Yıldırım'a çok sert ''çaldılar'' yanıtı

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News