AK Partili aday İzmir'in trenini Trabzon'a getirdi

AK Parti'nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu, 31 Mart seçimleri için hazırladığı afişte İzmir Belediye binasıyla tramvayı kullandı.

AK Partili aday İzmir'in trenini Trabzon'a getirdi
A+ A-

Murat Zorluoğu'nun projesinden bahsettiği afişinde, "Trabzon raylı sisteme kavuşuyor" ifadesi yer alırken, afişin görselinde CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin binasının bulunduğu tramvayın fotoğrafını kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray da, sosyal medya hesabından, konuyla ilgili olarak afişi paylaşarak, "İzmir tramvayının resmini koymuş sağolsun" notunu düştü.

ÖZHASEKİ DE YAPMIŞTI

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin, yerel seçimler için çekilen reklam filmlerinde, mekan olarak CHP’nin yönettiği belediyeleri kullandığı ortaya çıktı.

Özhaseki’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı reklam filminin tamamında Çankaya görüntülerine yer verilmişti. Çankaya'nın CHP'li Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu videoyu paylaşarak "Sayın Özhaseki reklam filmini tümüyle Çankaya’da çekmiş; sokaklarımızın, parklarımızın güzel reklamını yapmış. Doğaldır... Uygar bir kent, çağdaş bir yaşam için, güzel bir reklam filmi çekmek için AK Parti’nin yönettiği bir ilçeye değil, tabi ki Çankaya’ya geleceksiniz" yazdı.