S-400'leri taşıyan 12'inci uçak Mürted'e indi

Türkiye'nin Rusya'da satın aldığı S-400 füze savunma sistemi malzemelerinin sevkiyatı kapsamında bugün üç uçak daha Mürted Hava Meydanı'na indi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Rusya'dan satın alınan S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi birinci grup malzemelerinin sevkiyatı, 5'inci gün devam etti. Sisteme ait parçaları taşıyan 12'inci uçak Mürted Hava Meydanı'na indi.

Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin sevkiyatı devam ediyor. Geçen hafta Cuma günü başlayan sevkiyatın 5'inci gününde, 10 ve 11'inci uçaklar Rusya'dan havalanarak, sabah saatlerinde art arda Ankara'nın Kahramankazan ilçesindeki Mürted Hava Meydanı'na indi. 10'uncu uçak sabah 07.25, 11'inci uçak saat 09.50'de hava meydanına indi. Uçaklardan indirilen sisteme ait parçalar hangarlara taşındı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam ediyor. Bu kapsamda on ve onbirinci uçaklar Mürted Hava Meydanı’na indi" denildi.

12'İNCİ UÇAK İNDİ

Milli Savunma Bakanlığı, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatının devam ettiğini, bu kapsamda 12'inci uçağın Mürted Hava Meydanı'na indiğini açıkladı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News