Erdoğan'ın ''seçilse bile'' sözlerine sert yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programında gündemi değerlendirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekrem İmamoğlu için sarfettiği "seçilse bile..." sözlerine de yanıt verdi.

Erdoğan'ın ''seçilse bile'' sözlerine sert yanıt
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

HDP ile bir ittifakımız yok . Ama HDP'ye oy verenlerin büyük bir kısmı Ekrem beye oy verecekler. İnşallah verirler. AK Parti tabanından da ciddi bir oy gelecek biz bunu gözlemliyoruz. Ekrem beyin alacağı oylar artacak 23 haziranda. 23 haziran seçimleri haksızlığa uğramış kişninin hakkını aldığı seçim olacak.

Özellikle muhafazakar kesim biz Ekrem beye oy vereceğiz diyor.

YSK siyasi baskıya direnemedi. 7 üyesi siyasi otoriteden aldığı otoritieyi yaptı. Bulundukları konum nedeniyle çocuklarının yüzüne bakamayacaklardır. Bu kadar ağır bizim demokrasimize vurulan bir darbedir bu. İptal edecekseniz tamamını ya da baştan iptal edin.

Size 4 pusula veriliyor. aynı zarfın içine koyup sandığa atıyorsunuz. Görevliler aynı görevliler. Sandıkta diyorlar ki aynı zarftan çıkan 3 pusula doğrudur biri yanlıştır. Kimsenin aklı almıyor. Ama YSK bunu iptal etti. Bizim adalet sistemimize vurulan en büyük darbedir bu. Dolayısıyla yeniden seçime gideceğiz. Kimin oyu iptal edildi? Vatandaşın oyu. Şunu bekliyorlardı. CHP sokağa çıkacak.

(Erdoğan'ın İmamoğlu ile ilgili olarak, "Ordu Valimiz hakaret işini yargıya götürmesi halinde bu konuda yargının vereceği kararı ben bilemem ama yargının vereceği karar bu işin önünü kesebilir" sözlerine) Sana bu yetkiyi kim verdi? Efendim yargı bilmem ne olursa. Nasıl mahkeme bilecek o işi, talimat verecek. Bir şekilde hapse atılacak. Akıl var mantık var sen bir ülkeyi yönetiyorsun, sana bu insanlar oy vermiş. Sana cumhurbaşkanı olma kapısını kim açtı? Biz açtık. Sana açtığımız kapıdan yürüyüp demokrasiyi geliştireceğine, katlediyorsun.

(Ordu'daki havalimanında VIP tartışması) Valinin yaptığı bir tuzak, kumpastır. Karadeniz’de yapılan o güzel buluşmaya gölge düşürmek için.

"O otele gidenlerin görüntülerinin yarın servis edilmeyeceğini kim garanti edebilir?

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News