Meteoroloji'den zehirli yağmur iddiası hakkında açıklama

Tuzla'da çıkan yangın sebebiyle kimyasalların havaya karıştığı ve yağmurla birlikte şehirlere ineceği iddia edilmişti. Meteoroloji konu hakkında açıklama yaptı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Tuzla'daki yangın sebebiyle insan sağlığına zararlı maddelerin havaya karıştığı ve bunların yarın yağmurlarla beraber şehirlere ineceği iddia edilmişti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Tuzla'daki yangın sırasında gökyüzüne karışan kimyasalların Türkiye için tehlike yaratmayacağını açıkladı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “Tuzla’da meydana gelen yangın neticesinde atmosfere karışan kirletici emisyonların bu gece geç saatlere kadar Türkiye’yi terk edeceği tahmin edilmektedir. Cuma günü beklenen yağışlar nedeniyle ülkemizin herhangi bir bölgesinde olağandışı bir etki öngörülmemektedir” denildi.

Tuzla’da meydana gelen yangın nedeniyle havaya salınan kimyasalların İstanbul’un yanı sıra Kocaeli, Sakarya ve Eskişehir için tehlikeli olacağı iddia edilmişti.

İTÜ'lü uzmandan İstanbul için korkutan uyarı: ''Kimyasal yağacak!''İTÜ'lü uzmandan İstanbul için korkutan uyarı: ''Kimyasal yağacak!''

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News