İlahiyatçılara çok ağır sözler: ''Kirli bir camia, ahlaksızlar !''

Karar gazetesi yazarı ilahiyat profesörü Mustafa Öztürk yaptığı konuşmada İlahiyat camiasını adeta eleştiri yağmuruna tuttu.

İlahiyatçılara çok ağır sözler: ''Kirli bir camia, ahlaksızlar !''
A+ A-

Katıldığı konferanslarda muhafazakar camiaya dönük eleştiriler yönelten, “Türkiye Cumhuriyeti cemaat cenneti olmaktan kurtarılmalı” sözü nedeniyle tarikatların ve cemaatlerin hedefi haline gelen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve AK Parti içindeki muhalif kanada yakın Karar gazetesi yazarı Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

“Akdeniz Akademi Topluluğu”nun organize ettiği “Kur'an'ı Anlama ve Yorumlamanın Dünü-Bügünü” konulu konferansında geçen hafta konuşan Mustafa Öztürk, “Bu Türkiye 100 küsur İlahiyat Fakültesi açmasına rağmen Elmalı’nın (Elmalılı Hamdi Yazır kastederek) gösterdiği ilmi hassasiyete yaraşır, bir tek tefsir eseri vermedi” dedi. İlahiyat’ta akademik kariyer yapanların amacının dekan, rektör ya da siyasete girmek olduğunu söyleyen Mustafa Öztürk, "İlahiyat camiasından hiçbir şey çıkmaz. Çok kirli bir camia" dedi.

İlahiyatta kendisi hakkında konuşanlara sert sözlerle yüklenen Mustafa Öztürk, “Dedikodu yapıyorlar. Trol Müslümanlığı. Trol Müslümanlığı üzerine tez yazılması lâzım" şeklinde konuştu. İlahiyatçılarla ilgili eleştirilerine devam eden Öztürk, “Ahlaksızlar. Karakter ve ahlâkın olmadığı yerde iman falan olmaz" ifadelerini kullandı.