Düşen Türk jetinin pilotunun son sözleri

BAE'den İstanbul'a giderken İran'da düşen, Başaran Holding'e ait özel jetin pilotunun kuleyle son konuşması ortaya çıktı.

Düşen Türk jetinin pilotunun son sözleri
A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Uçak kazasında ölen Mina Başaran son fotoğrafını böyle paylaşmıştı Uçak kazasında ölen Mina Başaran son fotoğrafını böyle paylaşmıştı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Şarika kentinden İstanbul’a giden bir uçak İran’ın güneybatısındaki Şehrekürd bölgesinde düştü.

Uçağın Kaptan Pilotu Melike Kuvvet’ti. Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet, mecburi hizmetinin ardından özel sektöre geçmişti. Bir süredir de Başaran Holding’in uçağında görev yapıyordu.

PİLOT ALÇALMA TALEBİNDE BULUNDU

airporthaber.'de yer alan habere göre uçak kalktıktan bir süre sonra tırmanmayı henüz tamamlamadan pilotunun kule ile temasa geçerek, "Alçalma talep ediyorum" dediği kaydedildi.

Pilotun bu talebinden sonra uçakla irtibatın tamamen kesildiği, pilotun bu talebi sonrası uçakta teknik bir arıza ya da kuş çarpması ihtimalleri gündeme geldi.

Uçak kazasında ölen Mina Başaran son fotoğrafını böyle paylaşmıştıUçak kazasında ölen Mina Başaran son fotoğrafını böyle paylaşmıştı

 İkinci Pilot ise Beril Gebeş’ti. Yıllar önce ithalat-ihracat işiyle uğraşırken gönlünü gökyüzüne kaptırmıştı. Uçuş okulunu bitirip pilot lisansını aldı. Türk Hava Yolları'nda uçtu. Daha sonra istifa edip ayrıldı. Başaran Holding'e geçti. Beril Gebeş'nin babası Vecahat Gebeş de Türk Hava Yolları'nda kaptan pilot loraka görev yapıyor.