Cübbeli Ahmet'in hedefinde bu sefer Karamollaoğlu vardı

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan ve yaptığı açıklamalarla olay olan Ahmet Mahmut Ünlü, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na "beyaz sakalından utan be kaç yaşına gelmişsin" diye tepki gösterdi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, geçen yıl CNN Türk'te katıldığı canlı yayın programında söylediği sözleri yeniden gündeme taşıdı.

O dönemde "Ben İslamcı değilim ben Müslümanım" diyen Karamollaoğlu “Eğer biz İslam'dan bahsedeceksek, her şeyden önce adalet ve güzel ahlak gelir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Cübbeli Ahmet de bu sözleri son sohbetinde eleştirerek, “Saadet’in proje başkanının ‘Müslümanım ama İslamcı değilim’ lafı, ‘İnsanım ama insancı değilim’ mânâsına gelmektedir” dedi. Cübbeli, Karamollaoğlu için “Beyaz sakalından utan be kaç yaşına gelmişsin” diye konuştu.

Halbuki bu sözleri ilk olarak geçen aylarda hayatını kaybeden Mehmet Şevket Eygi, Milli Gazete’deki köşesinde yazmıştı. Eygi o yazısında, “Ben Müslümanım. Benim dinim İslam’dır. İslam mükemmel ve mükemmil dindir. Onun yanında bir ideolojiye lüzum ve ihtiyaç yoktur. Müslümanım ama İslamcı değilim. İslam’a aykırı ve zıt herhangi bir beşerî dünyevî ideolojiyi asla benimsemem” ifadelerini kullanmıştı.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News