Başkan Genç: ''Belediyemizin borcu yok''

Sarıyer Belediye Başkanı ve başkan adayı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesinin borcu olduğu iddialarına cevap vererek “Ben şu anda işçilerimizin maaşlarını Mayıs ayının sonuna kadar hazırladık. Belediyemiz aslanlar gibi. Bizim borcumuz falan yok” dedi.

Başkan Genç: ''Belediyemizin borcu yok''
A+ A-

Mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Sarıyer Belediye Başkanı ve başkan adayı Şükrü Genç, yerel seçim çalışmaları kapsamında Ayazağa Mahallesi’ndeki dernekleri ziyaret etti. Kahvaltıda Ayazağa sakinleriyle buluşan Başkan Genç, ziyaretlerine Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir Kur’an kursuyla başladı. Ayazağa’daki derneklerde vatandaşlarla sohbet eden Genç, mahalle sakinlerinin sorunlarını birinci ağızdan dinledi. Yerel seçimlerde derneklerden destek beklediğini ifade eden Başkan Şükrü Genç, merak edilen birçok soruya da cevap verdi.

PLANLAR YAPILDIĞINDA AYAZAĞA’YI ORTADA BIRAKTILAR

İmar planları yapılırken insanların haklarının başkalarına peşkeş çekildiğini belirten Başkan Genç, “Planlar yapıldığında Ayazağa’yı ortada bıraktılar. Planlarla beraber Ayazağa planları da yapılmış olsa çok daha farklı boyuta gelecekti olay. Ama biz buna rağmen, kalanlarla çok önemli bir plan yapılanması oluşturduk. Bunun şimdi devam ettirilmesi gerekiyor. Ama bu diğer planlarını yaptırtanlar sanki hiçbir şey olmamış gibi ortalıkta dolaşıyorlar. Bu insanların önünü kesen sen, hakkını bir başkasına peşkeş çeken sen buna rağmen konuşuyorlar. Çıkıp mecliste diyorlardı ki ‘Ayazağa’yı kabullenin.’ Böyle diyen adam şimdi yok ortalıkta. Benim yaşamım buralar. Benim bütün yaşamım bu yaşıma kadar en fazla gecekondular. Bana diyorlar ki ‘Sen halkın içindesin.’ Ben zaten buradayım. Benim yerim, yurdum burası. Ne yapayım şimdi. Zorla beni başka bir yere mi göndereceksiniz?” dedi.

SARIYER’İ 15 SENE YÖNETTİLER BİZE DEVRETTİKLERİ BORÇ 150 MİLYON

Bu sene İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun da katılacağı büyük mitingin Ayazağa’da olacağını söyleyen Başkan Şükrü Genç, “2009’da ne belediye vardı, ne kurum vardı. 15 sene yönettiler Sarıyer’i. Belediyenin bütçesi 60 milyon, ize devrettikleri borç 150 milyon. 2 buçuk katı. Ne yaptınız peki? Hiçbir şey yok. Bir kulübe gösterin o da yok” diye konuştu.

BELEDİYEMİZ ASLANLAR GİBİ BORCUMUZ FALAN YOK

Yapılmaya çalışılan imar barışının becerilemediğini ifade eden Başkan Genç, “Bize teslim ettikleri 150 milyon borcun o günkü dolar karşılığı 90 milyon. Bugünkü kurla çarparsan 500 milyon yapıyor. 500 milyon borcu yaptın da nerelere götürdün bu paraları? Bunu kimse sormuyor. Ama çıkıyor ‘Belediye borç batağında’ diyor. Borç batağında değil. Ben şu anda işçilerimizin maaşlarını Mayıs ayının sonuna kadar hazırladık. Benim temel yaşam biçimim bu. Belediyemiz aslanlar gibi. Bizim borcumuz falan yok. Devlete olan sigorta borcumuz var, vergi borcumuz var. Onun dışında kapıda alacaklı bekleyen bir tane Allah’ın kulu yok” şeklinde konuştu.