Bakanlık filozof Atakan için harekete geçti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, felsefi konuşmalar içeren videolarıyla gündeme gelen 1 yaşındaki Atakan ve ailesi ile bakanlık uzmanlarının görüştüğü belirtilerek, "Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır" denildi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, çocuğun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine açıklama yapılması gereği duyulduğuna dikkat çekilerek, "Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz. Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır" denildi.

Açıklamada, "Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür. Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır. Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır. Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz" ifadeleri kullanıldı.

Atakan Kayalar: Gaipten sesler duyuyorumAtakan Kayalar: Gaipten sesler duyuyorum

10 yaşındaki Filozof Atakan'ın annesine davranışı tepki çekti10 yaşındaki Filozof Atakan'ın annesine davranışı tepki çekti

Filozof Atakan'dan Aleyna Tilki’yi üzecek yanıtFilozof Atakan'dan Aleyna Tilki’ye olay yanıt

Atakan Kayalar'a teklif yağıyorAtakan Kayalar'a teklif yağıyor

Bakan Selçuk'tan Atakan Kayalar açıklamasıBakan Selçuk'tan Atakan Kayalar açıklaması

İşte herkesin konuştuğu Filozof Atakan: 5 ayda 250'den fazla kitap okudumİşte herkesin konuştuğu Filozof Atakan: 5 ayda 250'den fazla kitap okudum

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News