Mahkemede kan donduran sözler: Kızımı 4 kişiyle yatağa sokmuşlar

Antalya'da 15 yıl önce işlediği cinayetin ardından sahte pasaportla kaçtığı Almanya'dan, 4 ay önce yurda giriş yaptığı sırada yakalanan zanlı ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Yıldız savunmasında mahkeme heyetine, “Sonuçta suçsuzluğum anlaşılınca üzüntü duyacak olmanızı belirtmek istiyorum" dedi.

Mahkemede kan donduran sözler: Kızımı 4 kişiyle yatağa sokmuşlar
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Zanlı Mahmut Y., 21 Ocak 2004 günü husumetli olduğu Mehmet Salih D.'yi (29) Muratpaşa ilçesinde, aracının içinde tabancayla öldürdü. Olaydan sonra kaçan Mahmut Y.'ın sahte pasaportla Almanya'ya kaçtığı tespit edildi. Mahmut Y. için yakalama emri çıkarılırken, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede, Mahmut Y.'ın cinayet öncesi kurbanın babası T. Mehmet Salih D.'yi bıçakladığı, evinde yangın çıkardığı, olay günü de Mehmet Salih D.'yi aracının içinde 7 kez ateş ederek, öldürdüğü anlatıldı.

YURDA GİRİŞTE YAKALANDI

Mahmut Y., geçen mayıs ayında yurda sahte pasaportla giriş yaptığı sırada yakalandı. Tutuklanarak, Silivri L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya, Mahmut Y. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, şikayetçiler ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen Mahmut Y., “Maktulün babası bana 'Senin başına öyle bir şey getireceğim ki sen başını kaldıramazsın' deyip, gitmişti. İki ay sonra da kızımı pazarda arabaya zorla bindirip, götürdükleri tatil köyünde tecavüz etmişler. Kızımı ayrıca dört kişiyle daha yatağa zorla sokmuşlar. Bunu bana maktülün babası söyledi. Bir gün Mehmet Salih D. bana, 'Sen hala ne geziyorsun? Sana böyle yaptım. Yetmedi dört kişi daha yolladım. Sen hala Antalya'da geziyorsun' dedi. Kesinlikle ne vurma, ne de öldürme var" dedi.

Olay günü işyerinde tadilat olduğunu sözlerine ekleyen Mahmut Y., “Ben dükkana tamirat eşyası almıştım, boyacı da yanımdaydı. 300 metre ilerimizden silah sesi gelince, 'birisini vurdular' dediler. Boyacıyla beraber kaçtık. Alışveriş yaptığım dükkan sahipleri de kaçtı" diye konuştu.

Almanya'ya para kazanmak için sahte pasaportla gittiğini söyleyen Mahmut Y., “Önce Romanya'ya, sonra Macaristan'a, Macaristan'dan da Viyana'ya gittim. Ardından Almanya'ya gittim" dedi. Mehmet Salih D.'yi öldürmediğini öne süren Mahmut Y., “Bana iftira attılar. Kimin öldürdüğünü bilmiyorum" diyerek, suçlamaları kabul etmedi.

 Silahının olmadığını da savunan Mahmut Y., “Mahkemeye saygı duymakla birlikte bana bir ceza verilecek olursa, sonuçta suçsuzluğum anlaşılınca üzüntü duyacak olmanızı belirtmek istiyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme, Mahmut Y.'ı 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ömür boyu hapse mahkum etti. Karara sevinen Mehmet Salih D.'nin ailesi, adaletin geç de olsa yerini bulduğunu söyledi.

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News