Korkunç olayda yeni gelişme: ''Seni aileni dağa kaldıracağım''

İzmir'de barışmak için gittiği evde kavgalı olduğu kız arkadaşını, babasını yaralayıp annesini öldürmekle yargılanan kişi hakkında istenen ceza belli oldu.

Korkunç olayda yeni gelişme: ''Seni aileni dağa kaldıracağım''
A+ A-

İzmir'in Torbalı ilçesinde, barışmak için gittiği evlerinde kavgalı olduğu kız arkadaşı M.Y. (19) ile babası F.Y.'ü (57) yaralayıp, annesi F.Y.'yi (52) de öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Y.Ö. (19) hakkında duruşma savcısı, ağırlaştırılmış müebbet ile 15 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

İzmir’de tartıştığı kız arkadaşı ile barışmak için gittiği sırada çıkan tartışmada kız arkadaşının annesini öldüren, babasını da yaralayan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İzmir’in Torbalı ilçesinde kavgalı olduğu kız arkadaşı M.Y. ile barışmak için evine giden ve bu sırada çıkan tartışma sırasında genç kızın annesi F.Y.’ü öldüren, babası F.Y.’ü de yaralayan Y.Ö.’nün yargılanmasına devam edildi. İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Y.Ö. ile kız arkadaşı M.Y., babası F.Y. ile taraf avukatları katıldı. 

"SENİ, AİLENİ DAĞA KALDIRACAĞIM, ÖLDÜRECEĞİM”

Duruşmada esasa yönelik mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, tutuklu sanık Y.Ö.’nün M.Y.’yi sürekli arayarak "Seni, aileni dağa kaldıracağım, öldüreceğim” diye tehdit ettiğini ifade ederek, sanığın “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ile “kasten yaralama” suçundan ise 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, Y.Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

OLAY

Olay, 4 Haziran 2018 tarihinde Fevzi Çakmak Mahallesi’nde meydana geldi. Y.Ö., kavgalı olduğu kız arkadaşı M.Y. ile konuşup, barışmak için evine gitti. Ancak Ö. ile M.Y.’ün ailesi arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Y.Ö., elindeki bıçakla, genç kızın annesi F.Y.’ü göğsünden bıçaklayıp, öldürdü. Babası F.Y.’ü de yaraladı. Olayın ardından Ayrancılar Jandarma Karakol Komutanlığına giderek teslim olan Y.Ö., tutuklandı. Hakkında ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından dava açıldı.

İHA & DHA