Kayıp kadının cesedi parçalanmış halde bulundu

Burdur’da 9 Ocak tarihinde kayıp olarak bildirilen Masahude Hasami (28) isimli Afgan uyruklu kadının cesedi torbalar içinde toprağa gömülü vaziyette bulundu.

Kayıp kadının cesedi parçalanmış halde bulundu
A+ A-

Edinilen bilgiye göre Burdur merkez Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü insan cesedi olduğuna dair ihbar yapılması üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemede parçalanmış ve torbalara konulmuş halde toprağa gömülü kadın cesedine ulaşıldı. Üzerinden kimlik çıkmayan ceset üzerinde yapılan incelemede cesedin Burdur’da uluslararası koruma başvurusu sahibi olarak ikamet eden ve 09 Ocak 2019 tarihinden buyana kayıp olarak aranan Afgan uyruklu kadın Masahude Hasami olduğu tespit edildi.Maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay yeri inceleme ve Adli tıp birimi ilk incelemeleri yapıldıktan sonra ceset İstanbul adli tıp kurumuna gönderildi. Olayla ilgili olarak Masahude Hasami’nin kocası ve bir yakını olan iki şüphelinin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

CESET 33 PARÇAYA AYRILMIŞ
Afganistan uyruklu Mesude Haşimi'nin, öldürüldükten sonra cesedinin 33 parçaya bölündüğü ortaya çıktı.VALİLİK AÇIKLAMASI
Afgan uyruklu Masahude Hasami’nin cesedinin bulunmasıyla ilgili olarak Burdur Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada " 08.02.2019 günü saat 18:00 sıralarında Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde bulunan boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi olduğuna dair ihbar yapılması üzerine olay yerinde yapılan incelemelerde; torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak kimliği belirsiz bir kadına ait ceset bulunduğu tespit edilmiştir.

Ceset üzerinde yapılan incelemelerde, maktulün parmak izleri alınmış, yapılan sorgulama sonucunda, İlimizde uluslararası koruma başvurusu sahibi kişi olarak ikamet etmekte olan ve 09.01.2019 tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan Afgan uyruklu bir şahıs olduğu tespit edilmiştir. Maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır. Olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen iki şahıs Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturmaya kapsamlı olarak devam edilmektedir." denildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"08.02.2019 günü 18.00 sıralarında Burdur merkez Bağlar Mahallesi'nde boş arazideki bir çukurda parçalanarak torbalara konulmuş gömülü vaziyette bir kadın cesedi bulunması üzerine, olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde, maktulün Afgan uyruklu göçmen statüsünde ilimizde ikamet eden 1993 doğumlu M.H. olduğu tespit edilmiş ve olayın failleri olabilecekleri şüphesiyle maktulün Afgan uyruklu eşi S.A.R. ve eşinin kardeşi S.B.R. kasten öldürme suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltına aldırılmışlardır. Konuyla ilgili soruşturma titizlikle yürütülmektedir."

Gözaltındaki şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

İHA