Ormanda tek başına 2 gün... Küçük çocuk böyle bulundu

Rusya’nın Omsk Bölgesi’nde 3 yaşında bir çocuk ormanda kayboldu. 2 gün sonra sağ salim bulunan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Ormanda tek başına 2 gün... Küçük çocuk böyle bulundu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Salı günü ormana meyve toplamaya giden ailesinin arabada bıraktığı 3 yaşındaki erkek çocuk, arabanın kapısını açarak araçtan uzaklaştı.

15 dakika sonra gelen ailesi, çocuğu arabada bulamayınca armaya başladı, ancak 3 saatlik arama sonuç vermeyince polisi aradı.

Polisin desteği ve gönüllüler ile birlikte 600 kişi, arazi araçları, atlılar ve havadan drone, 2 özel uçak ve helikopter yardımı ile aranan 3 yaşındaki çocuk, 2'nci günün sonunda canlı olarak bulundu.

Kolya Barkhatov adındaki küçük çocuğun, 2 gün boyunca nasıl hayatta kaldığı merak konusu olurken, sağlık ekipleri, çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Hiçbir şey yemeden ormanda 2 gün geçiren çocuğun, bataklık suyu içmeye çalıştığı vücudunda böcek ısırıkları olduğu belirtildi.

Hastaneye sevk edilen çocuk için psikologlar seferber olurken; Rusya Soruşturma Komisyonu olay ile ilgili soruşturma başlattı.

DHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News