Mahkeme salonunda Bitcoin transferi

Milyonlarca dolarlık dolandırıcılığa imza atan çift, mahkeme salonunda 420 adet Bitcoini mahkemenin görevlendirdiği bir y öneticinin hesabına salonda transfer edildi.

Mahkeme salonunda Bitcoin transferi
A+ A-

Kripto paraların çıkışı ile dünyada daha önce görülmemiş olaylar yaşanmaya devam ediyor. Bu kez olay mahkemede yaşandı. Milyonlarca dolarlık dolandırıcılığa imza atması nedeniyle daha önce eşi Sabrina Paradis-Royer ile varlıkları mahkeme kararıyla dondurulan Dominic Lacroix`in 420 adet Bitcoini mahkemenin görevlendirdiği bir yöneticinin hesabına salonda transfer edildi.

Kanada'da ICO (Initial Coin Offering  Kripto Para Birimi İlk Halka Arzı) dolandırıcılığı suçlamalarıyla mahkeme karşısına çıkan Dominic Lacroix, yargıç emriyle Quebech mahkeme salonunda 3.7 milyon dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleştirdi.

Kanada Financial Markets Authority ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Lacroix'in bir para toplama dolandırıcılığında, PlexCoin ICO'su yoluyla yatırımcılardan 15 milyon dolar değerinde kripto para topladığı iddiasıyla kendisine dava açılmasını talep etmiş ve Lacroix ve eşi Sabrina Paradis-Royer'ın varlıkları mahkeme kararıyla dondurulmuştu.

Kararın ardından Yargıç Raymond W. Pronovost, perşembe günü Lacroix'in sahip olduğu Bitcoinleri de yönetime teslim etmesi gerektiği kararını verdi ve işlemin onaylanması için Lacroix'i cuma günü mahkemeye çağırdı. Lacroix'in Bitcoin transferi işlemi için yetkililer mahkeme salonuna bir bilgisayar getirdi ve Lacroix 420 adet Bitcoin'i, mahkemenin görevlendirdiği bir yöneticinin hesabına transfer etti.

DHA